10. rocznica śmierci ks. Marka Adaszka. Zaproszenie do udziału w obchodach.

Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach 10. rocznicy śmierci ks. dra Marka Adaszka (1948-2008), wieloletniego Moderatora Diecezjalnego Ruchu Światło-Życie w diecezji legnickiej, ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Legnicy oraz wykładowcy liturgiki w Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu.

Obchody rocznicowe odbędą się 13 października 2018 roku (sobota) w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy (ul. Jana Pawła II, nr 1; wejście od Placu Orląt Lwowskich).

Program:

13.30  Przygotowanie do liturgii

14.00 EUCHARYSTIA (kaplica WSD), przewodniczy: ks. Piotr Kot, rektor WSD

15.30 Prelekcje (aula WSD): Radosław Rotman, Wrocław, Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie – „Urzeczywistnianie się Kościoła w liturgii”; biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski – „«Homo paschalis» – czy istnieje inna droga w Kościele?”; Nina Majek, Dzierżoniów-Wrocław, Ruch Światło-Życie – „Charyzmat Ruchu Światło-Życie w życiu ks. dra Marka Adaszka”

18.00 Nieszpory (kaplica WSD), przewodniczy biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski

Diecezja Legnicka
Informujemy, że w dniu 14 grudnia (piątek) ze względu na adwentowy dzień skupienia
Legnicka Kuria Biskupia będzie nieczynne