10. rocznica śmierci ks. Marka Adaszka

13 października 2008 roku odszedł do Pana ks. Marek Adaszek, ojciec duchowny wrocławskiego i legnickiego Seminarium Duchownego, moderator ruchu Światło Życie, wychowawca wielu pokoleń księży i młodzieży. Wykładowca liturgiki, kapłan zakochany w liturgii, żyjący liturgią. Przez sowich wychowanków nazywany “człowiekiem paschalnym”, “ojcem”. W 10. rocznicę jego śmierci w legnickim Seminarium Duchownym spotkali się dawni uczniowie oraz ci, którzy pamiętają ks. Marka jako wykładowcę i wychowawcę. Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św., której przewodniczył rektor ks. Piotr Kot. Następnie, w auli seminaryjnej odbyła się konferencja poświęcona pamięci ks. Marka Adaszka. Wykłady wygłosili: ks. Radosław Rotman – moderator diecezjalny Ruchu Światło Życie z archidiecezji wrocławskiej, Nina Majek – z Ruchu Światło Życie z diecezji świdnickiej, oraz biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. To wyjątkowe spotkanie zakończyły nieszpory pod przewodnictwem Biskupa legnickiego.

Więcej na ten temat na stronie Radia Plus Legnica

Diecezja Legnicka