Dzień Papieski w Legnicy

W niedzielę już po raz 19 Kościół w Polsce obchodził Dzień Papieski. To okazja do uczczenia ale też przybliżenia i wspomnienia postaci św. Jana Pawła II, papieża z Polski, który 27 lat zasiadał na Stolicy Piotrowej. W tym roku obchodom towarzyszyło hasło „Wstańcie, chodźmy”, a związane one były z czterdziestą rocznicą pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1979 roku. W kościele Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy odprawiona została uroczysta Msza św. z udziałem delegacji i pocztów sztandarowych ze szkół noszących imię Jana Pawła II. Eucharystii przewodniczył kanclerz Kurii Biskupiej ks. Józef Lisowski. Po Mszy św. program artystyczny nawiązujący do pielgrzymki z 1979 roku przygotowali uczniowie ze szkoły Podstawowej w Zagrodnie. Podczas Dnia Papieskiego we wszystkich kościołach zbierane były ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która przekazuje stypendia dla młodych, uzdolnionych uczniów.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica