21. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – 6 grudnia

W II Niedzielę Adwentu, czyli 6 grudnia br. z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych już po raz dwudziesty pierwszy: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

Każda parafia w Polsce i wspólnoty polonijne, otrzymały materiały, informujące o programie obchodów i zapraszające do włączenia się w modlitwę i zbiórkę ofiar w celu wsparcia materialnego osób zaangażowanych w pracę duszpasterską, katechetyczną i charytatywną oraz wiernych Kościoła katolickiego na Wschodzie.

Serdecznie zapraszam Polaków w kraju i poza jego granicami do solidarności w przeżywaniu tego dnia: modlitwy, wsparcia i wdzięczności.

W imieniu Pasterzy, kapłanów, sióstr zakonnych i osób obdarowanych na Wschodzie, z góry dziękuję za modlitwę i za ofiary złożone na ten cel oraz przesłane na konto naszego Zespołu.

Pragnę zapewnić, że wierni tworzący Kościół Katolicki na Wschodzie, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary. Przeżywany w Polsce i na placówkach polonijnych „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie” tam, za wschodnią granicą, jest dniem wdzięczności za tych, którzy pomagają duchowo i materialnie.

Przypominam, że zbiórka do puszek tego dnia jest obligatoryjna. Zebrane kwoty należy wpłacić do kasy kurialnej.

blank