22. pielgrzymka trzeźwościowa do Krzeszowa

W niedzielę 14 czerwca odbędzie się 22. międzydiecezjalna pielgrzymka trzeźwościowa diecezji legnickiej i świdnickiej do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. W tym roku przebiegać będzie pod hasłem: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”.

Dziś doświadczamy wielu trudności, również tych związanych z pandemią, które łatwo budzą niepokój, sprzyjają stresom czy prowadzą do różnych napięć, m.in. w gronie najbliższych. Tym samym może to sprzyjać łatwemu i częstemu sięganiu po alkohol oraz nadużywaniu go. Nie musi tak być!

Niech nasze domy, przez ożywienie wiary i rozbudzenie ducha modlitwy, staną się ostoją bezpieczeństwa i wzajemnego oparcia. O to chcemy się modlić i w tej intencji padać do stóp Maryi, Matki naszego Zbawiciela.

Zapraszamy na pielgrzymkowe spotkanie w sanktuarium matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, w dniu 14 czerwca 2020 roku.

To już 22 raz powędrujemy do stóp Maryi, aby za Jej wstawiennictwem modlić się w intencji trzeźwości naszego narodu.

Ze względu na epidemię koronawirusa, program naszej pielgrzymki musieliśmy zmodyfikować i ograniczyć tylko do jednego wydarzenia: Eucharystii, która będzie sprawowana w bazylice o godz. 12.00.

Zapraszamy do osobistego uczestnictwa lub łączności duchowej przez transmisję Mszy św. Będzie ona dostępna na żywo w internecie pod adresem: www.opactwo.eu/bazylika na żywo

W imieniu organizatorów:

Ks. Bronisław Piśnicki, diecezjalny duszpasterz trzeźwości diecezji legnickiej