24. Festiwal Piosenki w Krzeszowie

Aleksandra Majak, Natalia Budzińska oraz zespół Światełko Pana to zwycięzcy tegorocznego 24. Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej w Krzeszowie. W tym roku udział w festiwalu wzięło 14 wykonawców. Jury oceniało w kategoriach: soliści dziecięcy, młodzieżowi, zespoły wokalne oraz zespoły folklorystyczne. Choć tym razem uczestników było nieco mniej niż w poprzednich latach, jednak poziom był bardzo wysoki. Wśród prezentowanych utworów były znane piosenki religijne i patriotyczne, jednak w ciekawych aranżacjach. Nie zabrakło też własnych tekstów do własnej muzyki.

W przyszłym roku festiwal obchodzić będzie srebrny jubileusz 25-lecia. Będzie to również setna rocznica odzyskania niepodległości. Jak zapowiada ks. Marian Kopko, z pewnością będą to godne obchody.

Więcej informacji na stronie Radia Plus Legnica

Jury w składzie:

–  Aleksandra Sozańska-Kut – Zespół „Spirituals Singers Band” – przewodnicząca Jury
– Barbara Skoczylas-Stadnik, Dyrektor  Muzeum  w Kamiennej Górze
–  Alicja Bielak – Dom  Kultury w Krzeszowie
–  Ks. Jarosław Górecki – wikariusz z Krzeszowa
–  Marek Zygmunt –  redaktor „Naszego  Dziennika”

–  Jerzy Ziomek – Prezes Fundacji „Polskie Gniazdo” z Wrocławia

Po wysłuchaniu  14 Zespołów i Solistów tegorocznej edycji 24.Festiwalu  postanowiło przyznać nagrody:

Kategoria dzieci: I – miejsce: Aleksandra Majak z Kamiennej Góry; II – miejsce: Artur Droś  oraz Julia Droś z z Przedborowa (diecezja Świdnicka)

Kategoria młodzieżowa: I – miejsce: Natalia Budzińska z Jegłowej k/ Brzegu (archidiecezja wrocławska); II – miejsce: Dominik Budziński z Jegłowej k/Brzegu (archidiecezja wrocławska)

Kategoria – zespoły wokalne: I – miejsce: Zespół „ Światełka Pana” z Przedborowej (diecezja świdnicka); Wyróżnienie: Zespół „CBK” z Krzeszowa

Kategoria Zespoły Folklorystyczne: Wyróżnienie I  – Zespół „Kresowianie” z Paszowic; Wyróżnienie II – Zespół „Bolkowianie” z Bolkowa

Serdeczne podziękowania wszystkim Dobrodziejom i Sponsorom nagród. Organizatorzy zapewniają o modlitwie. Podziękowania dla dzieci i młodzieży, prowadzących zespoły i schole oraz dla kapłanów przybyłych na tegoroczną edycję Festiwalu. Zapraszamy wszystkich na kolejny, 25. Festiwal w przyszłym 2018 roku,  w 100. Rocznicę odzyskania niepodległości.

[flickrstream id=”6″]