“24h dla Pana” w parafii św. Jana Sarkandra w Lubinie

W tegorocznym Orędziu na Wielki Post papież Franciszek napisał: “Zachęcam przede wszystkim członków Kościoła, aby z zapałem podjęli drogę wielkopostną, czerpiąc wsparcie z jałmużny, postu i modlitwy. Jeżeli niekiedy wydaje się, że miłość gaśnie w wielu sercach, nie jest tak w sercu Boga! On daje nam wciąż nowe okazje, abyśmy mogli znów zacząć kochać. Dobrą okazją będzie, również w tym roku, inicjatywa „24 godziny dla Pana”, która jest zachętą do tego, by sakrament pojednania był sprawowany w kontekście adoracji eucharystycznej. W 2018 r. odbędzie się ona w piątek 9 i w sobotę 10 marca, a inspiracją do niej będą słowa z Psalmu 130, 4: „Ty udzielasz przebaczenia”. W każdej diecezji przynajmniej jeden kościół pozostanie otwarty przez 24 godziny bez przerwy, co stworzy sposobność do modlitwy adoracyjnej i do spowiedzi sakramentalnej”.

Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego skierowaną do całego świata, wspólnota Parafii p.w. Św. Jana Sarkandra w Lubinie już po raz czwarty włącza się w inicjatywę 24 godziny dla Pana.

Naszą modlitwę rozpoczniemy w piątek 09 marca o godz. 17.15 od nabożeństwa Drogi Krzyżowej, w czasie którego, z krzyżami w ręku, przemierzać będziemy 14 stacji męki Pańskiej.
O godz. 18.00 sprawowana będzie Msza Święta. Po Eucharystii nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu, które trwać będzie całą noc i następny dzień do godzin popołudniowych.

Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie miała ustalony przebieg. O pełnej godzinie odmawiana będzie kolejna część Różańca Świętego, na przemian z Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie przez pół godziny będzie trwała Adoracja w ciszy. O godz. 21.00 w łączności z Jasną Górą odśpiewany zostanie Apel Jasnogórski. Od godz. 22.00 do godz. 7.00 rano w adoracji uczestniczyć będą mieszkańcy naszej Parafii według ustalonej kolejności ulic.

W godzinach od godz. 20.00 do 21.00 i od 21.30 do 24.00 w nocy sprawowany będzie Sakrament Pokuty i Pojednania.

W sobotę 10 marca o godz. 7.00 sprawowana będzie Eucharystia, po której nastąpi kontynuacja Adorację.

O godz. 12.00 w łączności z Ojcem Świętym odmówiona zostanie modlitwa Anioł Pański, a o 15.00 w godzinie Miłosierdzia Koronka do Bożego Miłosierdzia.

O godz. 17.30 planowane jest zakończenie Adoracji.

O godz. 18.00 sprawowana będzie uroczysta Eucharystia, która zakończy inicjatywę 24 godziny dla Pana w Parafii św. Jana Sarkandra.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu nie tylko naszych parafian, ale również wszystkich mieszkańców Lubina i okolic.

Ks. Damian Konieczny

Diecezja Legnicka