26. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę już w drodze!

Z Katedry Legnickiej wyruszyła 26. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. 10-dniowe rekolekcje w drodze rozpoczęło nabożeństwo, któremu przewodniczył biskup senior Stefan Cichy. Następnie kilkuset pielgrzymów podzielonych na 8 grup ruszyło do Jasnogórskiej Pani. Pochodzą z różnych zakątków diecezji legnickiej: dużych miast, miasteczek i wsi. Idzie młodzież, rodziny z małymi dziećmi, niepełnosprawni, nie brakuje też osób starszych. Maszerować będą 10 dni i pokonają około 300 km. Droga do Częstochowy bywa kręta i kamienista, pątnicy muszą być przygotowani na upał, deszcz, zmęczenie i liczne niewygody. Jednak każdy z pątników niesie na Jasną Górę intencje. Proszą o zdrowie, dziękują za zdaną maturę i dostanie się na wymarzone studia lub o zgodę w rodzinie.

Nad bezpieczeństwem pątników czuwać będzie policja i porządkowi, a o zdrowie zadbają lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni.  Dziś legniccy pielgrzymi mają do pokonania tylko 13 km do Legnickiego Pola. Na pierwszym postoju w Koskowicach o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza święta.

Na pierwszy nocleg do Legnickiego Pola pątnicy dotrą ok. godz. 15.15. Tam zaplanowano wspólne spędzenie niedzielnego popołudnia. Na boisku zostaną rozegrane Pielgrzymkowe  Mistrzostwa w Piłce Nożnej” oraz liczne gry i zabawy. Pierwszy dzień zakończy wspólny Apel Jasnogórski.

Legnicka Piesza Pielgrzymka zakończy się we wtorek 7 sierpnia. O godz. 13.00 Mszy św. na Wałach Jasnogórskich przewodniczyć będzie biskup senior Stefan Cichy.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica

Diecezja Legnicka
Informujemy, że w dniu 14 grudnia (piątek) ze względu na adwentowy dzień skupienia
Legnicka Kuria Biskupia będzie nieczynne