28. Pielgrzymka na Jasną Górę już w drodze!

W legnickiej Katedrze rozpoczęła się 28. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Z powodu koronawirusa ma ona charakter sztafety. Reprezentacje poszczególnych miast wędrować będą tylko po jednym etapie. Pielgrzymowanie rozpoczęła grupa nr 4 z Legnicy, jutro pałeczkę przejmą pątnicy z Jeleniej Góry, Kamiennej Góry i okolic. W kolejnych dniach na trasę wchodzą pielgrzymi z Bolesławca, Zgorzelca, grupie franciszkańskiej, później pielgrzymom z Jawora, następnie grupie salezjańskiej i pątnikom z Lubina i Polkowic. Po przejściu jednego etapu pielgrzymkowej trasy, pątnicy autokarem wracają do domów, by następnego dnia spotkać się w tzw. kościele stacyjnym z grupą duchowego uczestnictwa, czyli osobami, które nie mogły wyruszyć w drogę. Pielgrzymkowe spotkania modlitewne zostaną zorganizowane w kościołach w Polkowicach, Legnicy, Jeleniej Górze, Bolesławcu, Zgorzelcu, Jaworze, Lubinie i Białej.  9-ty dzień na szlaku spędzą tylko służby, czyli osoby, które czuwają nad organizacją, bezpieczeństwem i logistyką pielgrzymki. Będą to m.in. księża przewodnicy, ojciec duchowny pielgrzymki, służba medyczna i porządkowa. 7 sierpnia na Jasnej Górze spotkają się 15.osobowe delegacje wszystkich ośmiu grup i uroczyście wejdą do kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. O godz. 13.00 w Bazylice Jasnogórskiej Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski odprawi uroczystą Mszę świętą na zakończenie 28. Pieszej Pielgrzymki z Legnicy do Częstochowy.  Dziś w legnickiej Katedrze nabożeństwu  na rozpoczęcie pielgrzymki przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski.

Relacja na stronie Radia Plus Legnica

Jak co roku rusza także Studio Pielgrzymkowe w Radiu Plus Legnica. Od 29 lipca do 7 sierpnia zapraszamy na relacje z pątniczego szlaku o godz. 20:00, a także do słuchania serwisów informacyjnych i śledzenia naszej strony legnica.fm i facebooka Radio PLUS Legnica. Czekamy także na intencje do modlitwy różańcowej za pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę można pisać na adres:  intencje@legnica.fm  oraz telefonicznie pod numerem tel. 76 8560- 888.

Studio Pielgrzymkowe poprowadzi ks. Waldemar Wesołowski. Telefon do studia podczas trwania programu: 76 852 – 53 – 54.

Relacje z pątniczego szlaku emitowane będą także w serwisach Radia PLUS Legnica oraz o godz. 11.45.

Radia PLUS Legnica można słuchać on – line na legnica.fm  oraz na 102, 6 FM, 92,7 FM, 94,9 FM, 102,8FM, 93,1 FM