3. rocznica ukazania Relikwii Ciała Pańskiego

Dziś, tj. 2 lipca mija trzecia rocznica od dnia ukazania relikwii Ciała Pańskiego w sanktuarium św. Jacka w Legnicy. Z tej okazji o godz. 18.00 została odprawiona uroczysta Msza św. , której przewodniczył ks. dr Stefan Moszoro-Dąbrowski – wikariusz regionalny Opus Dei w Polsce. Uroczystość została wzbogacona wprowadzeniem relikwii św. Josemarii Escrivy.

Warto przypomnieć, że 25 grudnia 2013 roku, w Boże Narodzenie, podczas udzielania Komunii św. na posadzkę upadł jeden z konsekrowanych komunikantów. Zgodnie z procedurą, został on włożony do kielicha z wodą i zamknięty w tabernakulum w celu rozpuszczenia w wodzie. Po 2 tygodniach, 4 stycznia 2014r. zauważono na fragmencie hostii czerwone przebarwienie. Ówczesny biskup legnicki Stefan Cichy powołał komisję w celu zbadania tego zjawiska. 10 lutego 2014 roku w obecności komisji diecezjalnej specjaliści pobrali próbki do badań. Dwa niezależne Zakłady Medycyny Sądowej we Wrocławiu i Szczecinie przeprowadziły liczne badania m.in. DNA, histopatologiczne, histochemiczne, mikrobiologiczne i badania grzybicze. Wynik drugiego badania wskazuje na ludzkie pochodzenie tkanki, a dokładnie na tkanki mięśnia serca w stanie agonii.
10 kwietnia 2016 roku, za zgodą Stolicy Apostolskiej biskup Zbigniew Kiernikowski upublicznił wiadomość o wydarzeniu eucharystycznym. Od tego momentu do świątyni zaczęli przyjeżdżać pielgrzymi niemal z całego świata. Natomiast 2 lipca 2016 roku bp Zbigniew Kiernikowski przewodniczył Mszy św. podczas której wystawiono relikwie do publicznego kultu.

Pełna fotorelacja na stronie Niedzieli Legnickiej.

foto: Monika Łukaszów

DIECEZJA LEGNICKA