31. Święto Matki w Jeleniej Górze-Cieplicach

W niedzielę, 26 maja, kiedy obchodzony jest także Dzień Matki, parafia pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze-Cieplicach, była miejscem XXXI edycji Święta Matki. Inicjatorem tego wydarzenia jest aktualny proboszcz ks. dr Józef Stec.

– Święto to, narodziło się z miłości do Matki Bożej która jest też patronką naszej parafii i do naszych ziemskich matek – mówi o tym wydarzeniu pomysłodawca ks. prał. Józef Stec.

Obecnie, w organizacji tego Święta, towarzyszy mu już spore zaplecze parafian i wielu życzliwych ludzi, tworzących Stowarzyszenie Święta Matki, z pomocą których przygotowywany jest co roku obfity program wydarzeń i zapraszani są goście specjalni.

W tegorocznej uroczystości wziął udział bp Antoni Długosz z Częstochowy, który przewodniczył Mszy św., wygłosił homilię, a także miał okazję zaprezentować swój program muzyczny.

– Dzisiaj, na pierwszym miejscu chciejmy podziękować za tę Matkę, która jest Matką wszystkich ludzi, za Matkę Bożą, którą otrzymujemy niejako w prezencie od Pana Jezusa w Jego testamencie. Konając na krzyżu, nie myśli o sobie. A widząc wierną Matkę stojącą pod krzyżem mówi: niech Ona będzie waszą stałą towarzyszką życia. Chcemy też podziękować za drugą matkę, którą jest Polska. Nie wybieraliśmy sobie Ojczyzny, ale to jest nasza druga matka, którą mamy kochać i odpowiadać za nią. Skłaniamy też głowy przed wszystkimi naszymi ziemskimi matkami, które z naszymi ojcami i Bogiem, przekazały nam życie. Życzę wszystkim matkom, aby były przedłużeniem charyzmatu Matki Bożej, zatroskanej o swojego Syna i wszystkich ludzi – mówił bp Antoni.

W uroczystości jak zawsze uczestniczą całe rodziny, gdyż każde Święto Matki, połączone jest z Festynem Rodzinnym, który łączy całe pokolenia.

Pełna relacja na stronie legnickiej Niedzieli.

foto: ks. Piotr Nowosielski