4. Młodzieżowe Uwielbienie

Dzień zakończenia roku szkolnego, 22 czerwca, wieczór, legnicka katedra, już po raz 4 młodzi ludzie z miasta i diecezji mieli możliwość stanięcia przed Najświętszym Sakramentem, by uwielbiać Jezusa Chrystusa, prosić i dziękować.

Te kwartalne uwielbienia rozpoczęły się dokładnie rok temu, również w dzień zakończenia roku szkolnego, by umożliwić młodzież, ale nie tylko, odnalezienia i doświadczenia Bożej miłości poprzez uwielbienie muzyką, słowem, gestem. Tym razem do legnickiej katedry przyjechali Krzysztof Sowiński i Piotr Podłoga, którzy na codzień tworzą Wspólnotę Uwielbienia „Głos Pana” w Skierniewicach. Wieczór Uwielbienia rozpoczął się nietypowo, ponieważ na początku Krzysztof złożył świadectwo swojego nawrócenia opowiadając w jaki sposób Bóg wyciągnął go z różnych uzależnień oraz trudnych chwil życia, następnie ukazał jakie cuda działa w jego 26-letnim życiu. Dzieląc się swoim doświadczeniem ukazywał, że Bóg we współczesnym świecie działa, uzdrawia, wysłuchuje, prowadzi – przytaczał konkretne historię ze swojego życia ukazujące to Boże działanie.

Następnie dk. Michał Kamiński wprowadził w uroczystej procesji Najświętszy Sakrament i rozpoczęło się uwielbienie, które poprowadził Krzysztof. Każdy z zebranych mógł zaprosić Chrystusa do swojego serca, przebaczyć swoim bliskim, wychwalać Boga – takie treści w słowie oraz muzyce przyświecały 4. Młodzieżowemu Uwielbieniu.

Kolejna inicjatywa Duszpasterstwa Akademickiego IKONA rozpocznie się już w nowym roku akademickim. Będą to „Rekolekcje na dobry początek” w dniach 3-5 października, która zakończą się w piątek (5 października) kolejnym, 5. Młodzieżowym Uwielbieniem.

 

foto: Marta i Bartek

Scroll Up

DIECEZJA LEGNICKA

X