5 czerwca, godz. 10.30 – konferencja prasowa

W imieniu Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego, ks. Przemysława Supersona – diecezjalnego duszpasterza młodzieży, ks. Roberta Bielawskiego – diecezjalnego duszpasterza akademickiego oraz ks. Mariusza Habiniaka – diecezjalnego duszpasterza rodzin serdecznie zapraszam na konferencję prasową, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) o g. 10.30 w małej auli Seminarium Duchownego.

Podczas konferencji zapoznamy dziennikarzy z najważniejszymi wydarzeniami, jakie będą miały miejsce w diecezji legnickiej w czerwcu:

1. 9 czerwca – konferencja naukowa poświęcona encyklice bł. papieża Pawła VI Humanae Vitae – o moralnych zasadach przekazywania życia ludzkiego. W tym roku mija 50 lat od opublikowania tego dokumentu.
  2. Legnicki Marsz dla Życia i Rodziny, który wyruszy po Mszy św. sprawowanej przez Biskupa Legnickiego na zakończenie konferencji naukowej.
  3. 16 czerwca – ewangelizacja w Legnicy oraz uwielbienie. Temu wydarzeniu towarzyszyć będą słowa: „W mocy Ducha” oraz wspólnota Miłości Ukrzyżowanej.

Podczas konferencji zapoznamy się ze szczegółami tych ważnych dla diecezji i naszego miasta wydarzeń duszpasterskich.

Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów

Ks. Waldemar Wesołowski

rzecznik prasowy diecezji legnickiej