50 lat Papieskiego Wydziału Teologicznego

Dokładnie pół wieku temu watykańska Kongregacja ds. Seminariów i Uniwersytetów – Sacra Congregatia de Seminaris et Studiorum Universitatibus – dokumentem z dnia 22 lutego 1968 roku, uznała Akademickie Studium Teologiczne we Wrocławiu za kontynuację Wydziału Teologii Katolickiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Od tego czasu Wydział posiada prawo nadawania stopni akademickich jako kościelna wyższa uczelnia.

Z tej okazji na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu odbędą się główne uroczystości pięćdziesięciu lat powojennej historii. W piątek 22 czerwca rozpocznie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Teologia w świecie nauki”.

W ramach Konferencji, w sobotę 23 czerwca, odbędzie się także Zjazd Absolwentów PWT. W programie Msza św. o 9.00, o 11.00 potkanie w Auli PWT z występem artystycznym studentów. Do 13.00 Drzwi Otwarte PWT, podczas których będzie można zwiedzić budynek główny tuż obok auli. Od 13.00 wspólne grillowanie na dziedzińcu kurialnym, przy głównym wejściu. O 19.00 w kościele pw. Krzyża Świętego rozpocznie się koncert z modlitwą dziękczynną i uwielbieniem. Podczas koncertu będzie można usłyszeć zespoły: Schola Gregoriana Silesiensis oraz N.O.E.

Konferencja odbywa się pod honorowym patronatem:
ks. abp. Józefa Kupnego – Metropolity Wrocławskiego,
Jarosława Gowina – Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego,
Rafała Dutkiewicza – Prezydenta Wrocławia,
Polskiej Akademii Nauk
oraz Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola.

Szczegółowy program konferencji dostępny jest na stronie PWT

Diecezja Legnicka