54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu – 14-20 lutego

Ogólnopolski Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu rozpoczyna się w ostatnią niedzielę karnawału i trwa do soboty przed I Niedzielą Wielkiego Postu włącznie. Celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi na problem, skalę i konsekwencje alkoholizmu oraz na wartość trzeźwości i wewnętrzną wolność, jaką niesie abstynencja. Jest to czas szczególnej modlitwy za osoby uwikłane w nałogi, za osoby, które wspierają alkoholików w wyjściu z choroby. To czas inicjatyw mających na celu poszukiwanie rozwiązań problemu, a także inicjatyw promujących abstynencję.

W tym roku tydzień modlitw o trzeźwość narodu odbywa się w dniach 14-20 lutego br. pod hasłem „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Materiały duszpasterskie w formie książki „Apostoł trzeźwości. Vademecum Apostolstwa Trzeźwości 2021” powinna już dotrzeć na parafie. W tym roku udało się uzyskać dodatkowe środki finansowe dzięki którym materiały są bezpłatne.

W książce znajdziemy:

– pomoce liturgiczne na każdy dzień (wprowadzenia do Mszy świętych, homilie, modlitwy wiernych)

– modlitewnik Apostoła Trzeźwości (adoracje, rozważania różańcowe, Drogi Krzyżowej, nowennę do św. Józefa oraz modlitwy o trzeźwość)

– artykuły

– kalendarium inicjatyw duszpasterskich