Akcja „Polak z sercem”

Zapraszamy do wzięcia udziału w charytatywnej zbiórce „Polak z Sercem” organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Akcja „Polak z sercem!” to działanie, którego adresatami są Polacy mieszkający na Białorusi i Ukrainie. Poruszeni trudną sytuacją Rodaków na Wschodzie, odzewem i rezultatem zeszłorocznej edycji akcji, zdecydowaliśmy się na kontynuowanie działań.

„Polak z sercem!” to akcja dwutorowa. Po pierwsze od 11 do 24 listopada chcemy przeprowadzić zbiórkę żywności z długim terminem ważności co najmniej do czerwca 2020 roku.

Co zbieramy?

produkty spożywcze: cukier, makaron, kasza, ryż, płatki kukurydziane, dania gotowe, olej, konserwy mięsne i warzywne, herbata, kawa, dżemy, słodycze: batony, czekolady, herbatniki, orzechy i bakalie, itp. Prosimy o nie zbieranie mleka.

środki czystości: mydło, szampon, żel pod prysznic, proszek, środki myjące i sprzątające, itp.

artykułów szkolnych i biurowych: papiery do drukarek, bibuła, bloki, zeszyty, przybory szkolne (długopisy, ołówki, kredki, flamastry, kleje, farby, temperówki, nożyczki itp.), gier planszowych edukacyjnych.

Natomiast od 11 listopada do 30 czerwca pragniemy uruchomić tzw. „sms charytatywny”. Poprzez to działanie chcemy zbierać pieniądze, aby zorganizować niezapomniany, wakacyjny czas na terenie Polski dla młodych Polaków mieszkających na Ukrainie i Białorusi.

Jeśli zechce Ksiądz włączyć się w powyższe dzieło, bardzo prosimy o informację zwrotną do 23 października, poprzez email, sms, albo telefon. Dane kontaktowe podane będą niżej. Możemy dostarczyć plakaty informacyjne o akcji (zamieszczamy je również w załączniku).

W tym roku prosimy o przeprowadzenie zbiórki, zapakowanie posegregowanych według rodzaju produktów do kartonów ( Produkty zafoliowane w zgrzewkach zbiorczych mogą pozostać bez kartonu), opisanie kartonu co się w nim znajduje i w jakiej ilości oraz przywiezienie do parafii Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy skąd zostaną przetransportowane do Warszawy, a następnie do poszczególnych diecezji na Ukrainie i Białorusi.

KONTAKT:

– ks. Tomasz Pązik, asystent diecezjalny KSM, tel. 609-099-791, e-mail: asystent.ksmdl@gmail.com

– Marta Murias, koordynatorka diecezjalna akcji „Polak z sercem”, tel. 794-571-158, e-mail: martamurias@gmail.com