Bądź przy mnie – wsparcie społeczne i duchowe dla pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19

Celem programu jest obniżenie poziomu stresu i podniesienie jakości życia chorych leczonych w szpitalach poprzez zapewnienie im wsparcia społecznego i duchowego.

PTODM zaprasza wszystkich, których dotyczy poruszony problem, do wspólnych działań na rzecz dostępności opieki duchowej dla hospitalizowanych chorych na COVID‑19. Aby żaden chory nie był samotny w szpitalu, zwłaszcza w okresie zagrożenia życia, bezradności i umierania i aby nikt nie był pozbawiony opieki duchowej właśnie wtedy, gdy najbardziej jej potrzebuje.

Kapelani Szpitali na terenie Diecezji Legnickiej oraz osoby zainteresowane – mogą uzyskać informacje i wskazania w realizacji programu u Ks. Roberta Rynkiewicza, pisząc na email r_rynkiewicz@interia.pl

Informacje o programie znajdują się na stronie internetowej ptodm.org.pl.

blank