„Bądźcie radośni!”-odpust u sióstr Adoratorek

– Mamy być radosnymi świadkami współczesnego Kościoła. Do takich przyjdą inni. Do smutnych i skrytych nie przyjdą – mówił w bolesławieckim domu sióstr adoratorek bp Marek Mendyk.

Niedziela upłynęła w Bolesławcu pod znakiem uroczystości odpustowej w domu zakonnym sióstr adoratorek Najświętszej Krwi Chrystusa. Od wczesnego popołudnia można tam było wysłuchać koncertu Elżbiety Jarząbek, wokalistki i instrumentalistki znanej głównie z twórczości chrześcijańskiej. Nie tylko wykonała kilkanaście własnych piosenek i aranżacji znanych utworów religijnych, ale także podzieliła się z zebranymi świadectwem. Koncert odbył się w kaplicy sióstr adoratorek.

Po występie w tym samym miejscu odprawiono Msze św., której przewodniczył bp Mendyk, biskup pomocniczy diecezji legnickiej. Hierarcha wygłosił także słowo Boże do tłumnie zgromadzonych wiernych. Nawiązując do niedzielnego fragmentu Ewangelii, wiele miejsca poświęcił słowu jako nośnikowi wiary i symbolowi jej przekazywania.

– Słowa służą nie tylko do przekazywania informacji, ale mają także moc przemiany człowieka. Słowo jest niezwykle ważne w procesie kształtowania człowieka czy też budowy wspólnoty. Nasze istnienie jest możliwe dzięki znakom i ich sile przekonywania. Jezus Chrystus też posługiwał się znakami. Napominał, uczył, zachęcał za pomocą słowa. Znak wskrzeszenia dziewczynki i uzdrowienia kobiety dany był tym, którzy uwierzyli słowu, którzy szukali tego znaku. Jezus jest jednym wielkim znakiem Boga dla ludzi – tłumaczył w homilii bp Marek.

Pełna relacja oraz zdjęcia na stronie Legnickiego Gościa Niedzielnego.

 

foto: Roman Tomczak

 

 

Scroll Up