Będą prawymi rękami

W ostatni weekend odbyła się kolejna runda kursu ceremoniarzy.

Kurs to tak naprawdę wyjątkowe warsztaty będące jednocześnie rekolekcjami. Z jednej strony młodzi poznają szczegóły i znaczenie poszczególnych elementów liturgii, z drugiej mają okazję do spotkania, rozmowy z diakonami i kapłanami a także na dłuższe chwile modlitwy np. przed Najświętszym Sakramentem.

– Cieszę się, że tu jestem ponieważ lubię się modlić. Zostałem ministrantem, bo w pewnym momencie zacząłem zauważać ministrantów przy ołtarzu i spodobało mi się to, co robili. To bsyło gdzieś przed moją pierwszą Komunią świętą. Zapragnąłem być takim jak oni. Zostałem ministrantem i z roku na rok chciałem więcej wiedzieć. Dlatego zostałem lektorem, a teraz chcę zostać ceremoniarzem – mówi 16-letni Dominik Solik z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski.

Dla większości weekendowe spotkanie na kursie jest okazją do zawiązania nowych znajomości. – Z niektórymi rozmawiałem dzisiaj o muzyce w liturgii, z innymi o wynikach meczy w piłkę nożną. To jest fajne doświadczenie, bo zyskuję tutaj pewność, że nie jestem sam w ministranturze. Że w innych parafiach jest wielu myślących podobnie jak ja. Kochamy Pana Boga, kochamy Kościół, kochamy liturgię – mówi Stanisław Kosowan z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Legnicy.

Pełny artykuł na stronie Legnickiego Gościa Niedzielnego.

Fotogaleria na stronie Służby Liturgicznej Diecezji Legnickiej na facebooku.

foto: Antoni Pociejkin

Diecezja Legnicka