Biało-czerwona ósemka z Prochowic i Jawora

Chleb z Jawora, a pasztet z Prochowic. Grupa nr 8 to pątnicy z Jawora, Prochowic i okolic. Wędruje w niej około 50 pielgrzymów. Idą rodziny z dziećmi, przyjaciele, koleżanki z klasy. W plecakach niosą intencje, które chcą złożyć przed cudownym obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze. Kolorem rozpoznawczym są nasze barwy narodowe, biało-czerwone. Grupę prowadzi ks. Krzysztof Czadowski, a towarzyszy mu z akordeonem ks. Paweł z Jawora i inni kapłani.

„Na drodze pokuty i odnowy” – tak brzmi hasło tegorocznej jubileuszowej 25. Pieszej Pielgrzymki z Legnicy na Jasną Górę. 900 legnickich pielgrzymów, którzy od soboty (29 lipca) wędrują do Częstochowy uczestniczą w 10-dniowych rekolekcjach w drodze. Codziennie jest na szlaku msza św. nabożeństwa, modlitwy, a na zakończenie dnia Apel Jasnogórski. Do celu dotrą w poniedziałek 7 sierpnia. Tam o godz. 13.00 uroczystej mszy św. na zakończenie pielgrzymowania przewodniczyć będzie biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski.

Relację z dzisiejszego dnia i galerie zdjęć dostępne na stronie Radia Plus Legnica

foto: ks. Piotr Nowosielski (Niedziela legnicka)

[flickrstream id=”47″]