Biskup Legnicki na II Wigilii Legniczan

Po raz drugi na legnickim Rynku odbyło się przedświąteczne spotkanie dla mieszkańców miasta. Organizatorami Wigilii „Od Serca” byli: międzyparafialna stołówka charytatywna im. św. Jadwigi Śląskiej, parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Stowarzyszenie „Spynacz”. W tym spotkaniu wzięli udział: biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, dyrektor legnickiej Caritas ks. Robert Serafin oraz proboszcz ks. Jan Mateusz Gacek. Była wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem i życzenia oraz śpiewanie kolęd. Dzięki wolontariuszom i sponsorom przygotowano blisko tysiąc porcji różnych potraw, min. zupa grzybowa czy ryby.

Relację z tego spotkania przygotowaną przez Dawida Sołtysa można zobaczyć na stronie Radia Plus Legnica.

Więcej także na stronie Niedzieli legnickiej

Natomiast w poniedziałek, 24 grudnia o godz. 10 w stołówce charytatywnej w Legnicy odbędzie się Wigilia dla osób biednych, samotnych i bezdomnych korzystających na co dzień ze stołówki. Przygotowana zostanie dla nich wieczerza wigilijna. Będzie barszcz, karp i zupa grzybowa. Uczestnicy otrzymają również paczki żywnościowe. Rozmowa na ten temat z ks. Mateuszem Gackiem na stronie www.legnica.fm

Diecezja Legnicka