Biskup Legnicki odznaczył Prezydenta Bolesławca

W Bolesławcu zakończyły się uroczystości jubileuszowe ku czci św. Marii de Mattias – patronki miasta. Jej patronat nierozerwalnie jest związany ze zgromadzeniem Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa, które święta założyła, a które po II wojnie światowej przybyło do Bolesławca wraz z repatriantami z byłej Jugosławii. Podczas Mszy św, odprawionej w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy przez biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego, prezydent Piotr Roman przypomniał o tym, że 15 lat temu święta została wyniesiona na ołtarze, a 10 lat temu została patronką miasta. Podkreślił też, że powojenna historia miasta wiele zawdzięcza pracy i posłudze duchowej Sióstr Adoratorek.

Podczas tej uroczystości, na wniosek dziekana i proboszcza parafii ks. Stanisława Kusika oraz mieszkańców miasta, Biskup legnicki odznaczył Piotra Romana medalem “Zasłużony dla diecezji legnickiej”.

W uroczystości jubileuszowej wzięli udział mieszkańcy Bolesławca, siostry Adoratorki z Polski i Włoch oraz duża delegacja z Włoch, z Acuto i Vallecorsa, skąd pochodziła św. Maria de Mattias. Po wspólnej modlitwie dalsze świętowanie patronatu odbyło się na placu Zamkowym.

Więcej na ten temat na stronie Radia Plus Legnica

Diecezja Legnicka
Scroll Up
Informujemy, że w dniu 18 kwietnia (czwartek) Legnicka Kuria Biskupia jest otwarta do godz. 14.00,
natomiast w dniach 19-23 kwietnia (piątek-wtorek) LKB jest zamknięta
X