Biskup Legnicki odznaczył Prezydenta Bolesławca

W Bolesławcu zakończyły się uroczystości jubileuszowe ku czci św. Marii de Mattias – patronki miasta. Jej patronat nierozerwalnie jest związany ze zgromadzeniem Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa, które święta założyła, a które po II wojnie światowej przybyło do Bolesławca wraz z repatriantami z byłej Jugosławii. Podczas Mszy św, odprawionej w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy przez biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego, prezydent Piotr Roman przypomniał o tym, że 15 lat temu święta została wyniesiona na ołtarze, a 10 lat temu została patronką miasta. Podkreślił też, że powojenna historia miasta wiele zawdzięcza pracy i posłudze duchowej Sióstr Adoratorek.

Podczas tej uroczystości, na wniosek dziekana i proboszcza parafii ks. Stanisława Kusika oraz mieszkańców miasta, Biskup legnicki odznaczył Piotra Romana medalem “Zasłużony dla diecezji legnickiej”.

W uroczystości jubileuszowej wzięli udział mieszkańcy Bolesławca, siostry Adoratorki z Polski i Włoch oraz duża delegacja z Włoch, z Acuto i Vallecorsa, skąd pochodziła św. Maria de Mattias. Po wspólnej modlitwie dalsze świętowanie patronatu odbyło się na placu Zamkowym.

Więcej na ten temat na stronie Radia Plus Legnica

Diecezja Legnicka
Informujemy, że w lipcu i sierpniu furta kurialna będzie otwarta w godzinach 9.00-13.00