Biskup legnicki poświęcił grób dzieci utraconych

„Te dzieci żyją w Bogu” – te słowa św. Jana Pawła II zostały wyryte na pomniku, który stanął na grobie dzieci utraconych na legnickim cmentarzu w Jaszkowie.

Na dotychczasowym grobie dzieci nienarodzonych stał biały krzyż z tabliczką „Dzieci NN”. Teraz zastąpił granitowy pomnik, a odsuwana płyta umożliwi dokonywanie kolejnych pochówków w tym grobie.

Uroczystego pobłogosławienia pomnika dokonał biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. Uroczystość odbyła się w niedziele 15 października, w dniu modlitwy za dzieci, które rodzice utracili przed urodzeniem.

Uroczystości na cmentarzu poprzedziła Msza św. w legnickiej katedrze w intencji wszystkich rodziców, którzy stracili swoje dzieci przed urodzeniem. W Eucharystii uczestniczyli członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej, fundatorzy pomnika, oraz rodziny, których dotknęła tragedia utraty dziecka.

Warto dodać, że pomnik powstał dzięki ofiarności wielu osób i instytucji, wśród nich także osób, które doświadczyły utraty dziecka.

Więcej informacji na stronie Radia Plus Legnica

 

 

foto: Monika Łukaszów

W Legnicy poświęcono grób dzieci utraconych

Scroll Up