Biskup Zbigniew Kiernikowski przewodniczył Mszy św. Krzyżma

W katedrze przed południem biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski przewodniczył Mszy św. Krzyżma. Ze względu na trwającą pandemię nie była ona sprawowana w Wielki Czwartek, ale na zakończenie wakacji. Udział w niej wziął biskup senior Stefan Cichy, księża pracujący w diecezji legnickiej, klerycy wyższego seminarium duchownego oraz grupa wiernych.

Podczas Eucharystii kapłani odnowili przyrzeczenia, które składali podczas święceń. Biskup Kiernikowski poświęcił też trzy oleje: katechumenów, krzyżma oraz chorych, które są używane do sprawowania sakramentów oraz innych czynności liturgicznych.

Na zakończenie wspólnej modlitwy bp Kiernikowski wręczył tytuły kanonickie zasłużonym kapłanom. Była też modlitwa w intencji księży obchodzących jubileusze święceń, a także modlitwa za kapłanów, którzy odeszli do Pana w tym roku.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica