Bogatynia. Orszaki na styku granic.

Orszak Trzech Króli w Bogatyni rozpoczął się Mszą św. o godz.: 12,00 w dwóch świątyniach, w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz w kościele św. Ap. Piotra i Pawła. W parafii św. Maksymiliana liturgii przewodniczyli ks. Bartosz Och i ks. Tomasz Metelica. Po modlitwie orszak wyruszył z kościoła ulicami Zesłańców Sybiru i Chopina, i doszedł do Parku Jana Pawła II. Tam oczekiwała na nas Święta Rodzina i orszak parafii św. Ap. Piotra i Pawła. Tam też odbyły się jasełka oraz pokłon Trzech Króli.

W uroczystym pochodzie wzięli udział aniołowie, rycerze, pasterze i oczywiście Mędrcy ze Wschodu. Bogatyńskiemu orszakowi towarzyszyła Reprezentacyjna Orkiestra Elektrowni Turów.

W imieniu ks. dziekana Ryszarda Trzusło i ks. proboszcza Jana Dochniaka dziękujemy wszystkim za uczestnictwo, było nas w tym roku o wiele więcej niż w latach poprzednich. Organizatorzy Orszaku Trzech Króli są wdzięczni za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu tych wyjątkowych ulicznych jasełek: Urzędowi Miasta i Gminy Bogatynia, chórowi parafialnemu, szkołom i przedszkolom, katechetom i nauczycielom, Policji i Straży Miejskiej oraz OSP za zabezpieczenie trasy i zapewnienie przebiegu uroczystości, organiście za prowadzenie śpiewu i oprawę muzyczną, a także parafialnej LSO.

DIECEZJA LEGNICKA