Bolesławiec. Kolejny przystanek w drodze do wrocławskiego Taize

11 października 2019 roku, Bolesławiec stał się miejscem kolejnej modlitwy w duchu Taize, przygotowującej wiernych diecezji legnickiej do 42. Europejskiego Spotkania Młodych Taize we Wrocławiu w dniach od 28 grudnia 2019 r. do 1 stycznia 2020 r.

Gospodarzem modlitwy była Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Świątynia została udekorowana w charakterystyczne szarfy i liczne płonące świece. W centralnym miejscu stanęła ikona Krzyża, i dwie mniejsze: ikona przyjaźni – Chrystus i św. Menas i Maryi Matki Pojednania. Śpiewy kanonami Taize były przeplatane chwilami ciszy i Bożym Słowem, wszystko w klimacie medytacji.

– Jesteśmy tutaj dzisiaj razem, aby przygotować się do tego spotkania, zachęcić Was do tego aby tam pojechać. Europejskie Spotkanie Młodych organizowane jest przede wszystkim z myślą o ludziach w wieku od 17 do 35 do lat. Zapraszamy do udziału – mówił ks. Piotr Kruczyk, koordynator przygotowań.

Na modlitwie byli też obecni dwaj wolontariusze – Mateusz z Częstochowy i Marcin z Lublina, którzy już działają przy centrum przygotowań we Wrocławiu. Swoim słowem świadectwem zachęcali młodzież do udziału w spotkaniu wrocławskim.

Kolejne nabożeństwa Taizé odbędą się w naszej diecezji w piątki, zawsze o godz. 19.30:

• 18 października – Jelenia Góra, bazylika mniejsza pw. św. Erazma i Pankracego;
  • 25 października – Zgorzelec, parafia  pw. św. Józefa Robotnika;
  • 15 listopada – Legnica, parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski.

Więcej informacji o spotkaniu we Wrocławiu i organizacji wyjazdu można uzyskać u księdza Piotra Kruczyka z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu: tel. 661 231 211, e-mail: petruskruczyk@gmail.com