Bolesławiec modlił się za dzieci poczęte

Modlitewny Flash Mob jest wielkopostną akcją pro life organizowaną przez różne oddziały Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Legnickiej. Polega ona na codziennym zbieraniu się o godz. 15 na wspólnej modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji życia poczętego.

W tym roku, dzięki połączeniu sił oddziałów KSM działających przy parafiach: pw. św. Cyryla i Metodego w Bolesławcu wraz z ks. asystentem Mateuszem Wyspiańskim i pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Gościszowie oraz przy wsparciu ks. Damiana Koniecznego udało się zorganizować ją na placu przed bolesławiecką bazyliką w dniach od 18 do 24 marca.

– Flash Mob był krótkim spotkaniem, podczas którego mogliśmy łączyć się z tłumem ludzi w modlitwie w intencji nienarodzonych. Godne podziwu jest to, jak wielu nas się gromadziło, a jeszcze wspanialszy jest fakt, że często postronni ludzie, zatrzymywali się i dołączali do modlitwy. Flash Mob był dowodem miłości bliźniego, nawet tego jeszcze nienarodzonego, dowodem nadziei i odwagi. To możliwość pokazania mocy swojej wiary, woli modlitwy oraz tego, jak wiele możemy zrobić, łącząc wspólne siły – komentuje Martyna z KSM Bolesławiec.

Pewnie wiele osób zastanawia się: co daje taka akcja? No na pewno pozwala na poczucie, że nie jest się bezczynnym, daje ukojenie naszej duszy ze względu na to, że nie jesteśmy obojętni na cierpienie bezbronnych, którego czasem nawet nie zauważamy. Pogłębia także nasz szacunek do życia poczętego. Biorąc udział w akcji, można odczuć moc ludzi, jaką jest wspólna modlitwa w jednej intencji – wyjaśnia Karolina z KSM Bolesławiec.

Chociaż ze względu na różne obowiązki, lekcje i zajęcia gromadzenie się o 15 nie było proste, to wielu osobom udało się znaleźć czas właśnie na modlitwę.

Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami modlili się w obronie dzieci nienarodzonych. Dziękujemy za Waszą wrażliwość serc! W myśl słów św. Jana Pawła II: ,,Walczcie, aby każdemu człowiekowi przyznano prawo do urodzenia się… Nie zniechęcajcie się trudnościami, sprzeciwami czy niepowodzeniami…”, nie zamierzamy się poddawać. Tegoroczny Modlitewny Flash Mob został zapoczątkowany w Legnicy, następnie przeniósł się do Bolesławca, a potem powędrował do Kamiennej Góry, Polkowic i zakończy się w Lubinie, w Niedzielę Palmową.

Więcej w następnym numerze Niedzieli legnickiej

 

 

 

Scroll Up