Bolesławieckie obchody Zaśnięcia i Wniebowzięcia NMP

15 sierpnia obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to również święto narodowe i dzień Wojska Polskiego. Te uroczystości w wyjątkowy sposób obchodzone będą w bazylice mniejszej w Bolesławcu, której patronuje Maryja Wniebowzięta. Wyjątkowym momentem będzie piątkowy wieczór, kiedy świętowane będzie Zaśnięcie Najświętszej Maryi Panny. Obchodom towarzyszyć będzie procesja z figurą Maryi, a uroczystości przewodniczyć będzie bp Stefan Regmunt, biskup senior diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Program:

13 sierpnia – czwartek – POKUTNY DZIEŃ FATIMSKI

Msze św. Fatimskie o godz. 6:30; 9:00; 11:00;
17:30 Różaniec Fatimski;
18:00 główna Msza św. Fatimska w intencjach zbiorowych składanych w zakrystii, kancelarii lub pozostawionych w skarbonie przy wyjściu na zakończenie której wyjdziemy w Procesji Fatimskiej (prosimy zabrać ze sobą świece);
21:00 Apel Maryjny.

14 sierpnia – piątek – DZIEŃ ZAŚNIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Msze św. wotywne o Najświętszej Maryi Pannie w bazylice o godz.: 6:30; 9:00; 11:00;
18:00 główna Msza św. Wigilii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, na której gościć będziemy biskupa Stefana Regmunta z Zielonej Góry. Na tej Mszy św. wigilijnej uroczystości Wniebowzięcia Matki Bożej dokonamy poświęcenia wiązanek ziół i kwiatów do naszych mieszkań i domów.

21:00 Apel Maryjny i przeniesienie Figury Zaśnięcia Matki Bożej do kaplicy za ołtarzem.

15 sierpnia – sobota – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę (7:00; 8:30; 9:45; 11:00; 12:30; 18:00; 19:30). Podczas wszystkich Mszy św. dokonywać będziemy poświęcenia wiązanek ziół i kwiatów do naszych domów.

Suma Odpustowa o godz. 12:30.

21:00 Apel Maryjny – zakończenie uroczystości odpustowych.