Bolesławieckie Orszaki Trzech Króli

W uroczystość Objawienia Pańskiego w Bolesławcu z kilku miejsc wyruszyły orszaki Trzech Króli, aby połączyć się na miejskim rynku.

Miasto zostało podzielone na trzy kontynenty, których przedstawicielami byli Kacper, Melchior i Baltazar. Orszaki europejskie wyruszyły z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz Matki Bożej Różańcowej. Orszaki afrykańskie reprezentowali parafianie z bazyliki Wniebowzięcia NMP, świętych Cyryla i Metodego i Chrystusa Króla. Natomiast orszak azjatycki wyruszył z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Wszystkie orszaki spotkały się na bolesławieckim rynku, gdzie utworzono jeden wielki orszak. Uczestnicy dotarli do stajenki, gdzie pokłonili się Dzieciątku i Świętej Rodzinie. W programie spotkania były także jasełka, wspólne kolędowanie. Wręczono również nagrody zwycięzcom orszakowych konkursów.

Więcej w kolejnym wydaniu Niedzieli legnickiej

Foto Sławomir Puciato

DIECEZJA LEGNICKA