PARAFIA MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W BOŻEJOWICACH

E-mail: parafiajg@wp.pl

www.bozejowice.parafialnastrona.pl

Dekanat: Bolesławiec Zachód

Parafia erygowana w 1991 r. Funkcję kościoła parafialnego pełni przystosowana do sprawowania liturgii dawna świetlica wiejska. W adoptowanym na cele kultu obiekcie, pozbawionym wartościowych elementów architektonicznych, wykonano w ostatnim okresie czasu różnorodne prace remontowe podnoszące jego ogólny standard budowlany i estetyczny. W prostokątnym wnętrzu z niewielką przestrzenią prezbiterialną, umieszczono trzy neogotyckie ołtarze pozyskane z kaplicy sióstr zakonnych z Wrocławia, a w wystroju  wnętrza zwracają uwagę współczesne polichromie ścienne o tematyce biblijnej. Pozostałe elementy wyposażenie wnętrza współczesne.

Kościół filialny /kaplica/ pw. Matki Bożej Różańcowej. Otok

Kaplica wybudowana sposobem gospodarczym w latach 1984-1987. Obiekt murowany, założony na planie prostokąta, z dwuspadowym stropodachem, częściowo podpiwniczony. W elewacji frontowej wejście główne z kratą i dwoma symetrycznie założonymi oknami, oraz okrągłym oknem w szczycie, a w każdej elewacji bocznej rząd wąskich okien. Dachy dwuspadowe, wnętrze kaplicy prostokątne, salowe z wyniesionym o jeden stopień prezbiterium i emporę organową. Wyposażenie wnętrza współczesne, w oknach współczesne witraże.

NIEDZIELE:

– Bożejowice: 8.00, 11.30

– Otok: 10.00

DNI POWSZEDNIE:

– czas letni: 18.00

– czas zimowy: 17.00

Liczba mieszkańców: 1491

Odpust parafialny: 26 sierpnia

Wieczysta adoracja: 10 września

Miejscowości należące do parafii:

Bożejowice, Otok, Rakowice