Bp Zbigniew Kiernikowski poświęcił nową karetkę dla maluchów

Szpital Wojewódzki w Legnicy, dokładnie oddział neonatologiczny doczekał się nowej karetki do przewozu najmłodszych pacjentów.

Nową „enkę” przekazano dziś do użytku. Jak powiedział Tomasz Kozieł, rzecznik szpitala, nie jest to zwykły samochód. Wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt do ratowania życia noworodków, min. inkubator, respirator, kardiomonitor. Do bezpiecznego przewozu małych pacjentów służą również hydropneumatyczne nosze, a także specjalne zawieszenie samochodu. Stąd bardzo wysoka cena takiego pojazdu przekraczająca pół miliona złotych. Jak dodał rzecznik szpitala, część funduszy zebrano podczas specjalnej zbiórki, brakującą część przekazała Fundacja Polska Miedź, a także osoby prywatne i władze Prochowic i Legnicy.

W uroczystym przekazaniu karetki uczestniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, a także proboszczowie parafii greckokatolickiej i prawosławnej w Legnicy oraz kapelan szpitala ks. Roman Raczak.

Warto przy tej okazji dodać, że legnicki oddział neonatologii jest jednym z najlepszych w Polsce.

foto: Szpital Wojewódzki w Legnicy

[flickrstream id=”31″]