Chojnów. Kolędnicy Misyjni w farze

Dzieci przygotowały niespodziankę dla wiernych.

W środę 6 stycznia przypada święto Objawienia Pańskiego (zwane popularnie świętem Trzech Króli). Przy tej okazji co roku wierni w wielu miejscowościach przechadzali się w tradycyjnych orszakach. Niestety, w tym roku pandemia pokrzyżowała i te plany. Pozostały jednak improwizacja i dobre chęci.

– Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych wraz z młodzieżą z Ruchu Focolari postanowiły przygotować scenkę z „Kolędników misyjnych” – mówi ks. Damian Skrzypek, moderator diecezjalny ERM. Występ odbył się w chojnowskiej farze (kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła) po świątecznej Mszy św. o godz. 10.30.

– W programie ERM również jest ten element misyjny. W tym roku nie ma orszaków, żeby ten charakter zaakcentować. Wśród naszych czterech zasad znalazło się przecież  „Bycie trzynastym apostołem”, a Apostoł to jak misjonarz – uśmiecha się Olga Niemasik, katechetka i animator, która zajęła się przygotowaniem występu.

Pełna fotorelacja na stronie LEGNICKIEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.