Diecezjalna Pielgrzymka do Rzymu i Watykanu | 15-21 maja 2020

Zapraszamy na Diecezjalną Pielgrzymkę do Rzymu i Watykanu, która jest zorganizowana w ramach Narodowej Pielgrzymki Polaków, by wspólnie uczestniczyć na Placu św. Piotra 17 maja w Eucharystii z racji 100. rocznicy urodzin Papieża św. Jana Pawła II, której będzie przewodniczył Ojciec Święty Franciszek. Pielgrzymkę organizuje Wydział Duszpasterski Legnickiej Kurii Biskupiej we współpracy z Biurem Podróży „Elżbieta”.

Program naszej pielgrzymki:

15 maja (piątek)
Wyjazd z Legnicy o godz. 19.00. Nocny przejazd przez Niemcy i Austrię.

16 maja (sobota)
Przyjazd do hotelu pod Rzymem w godzinach popołudniowych, ok. 15.00. Zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

17 maja (niedziela)
Wczesne śniadanie. Przejazd do Rzymu na Plac św. Piotra. O 10.30 Msza święta pod przewodnictwem Papieża Franciszka z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Następnie zwiedzanie Rzymu antycznego: Kapitol, Łuk Konstantyna, Koloseum, Forum Romanum, Usta Prawdy, Palatyn. Przejazd na nocleg i obiadokolacja pod Rzymem.

18 maja (poniedziałek)
Śniadanie. Zwiedzanie Rzymu barokowego z lokalnym przewodnikiem: Zamek św. Anioła, Piazza Navona z fontanna „Czterech Rzek”, Bazylika św. Augustyna, Panteon, kościół św. Loyoli, Fontanna Di Trevi, Plac i Schody Hiszpańskie. Następnie zwiedzanie Bazyliki św. Jana na Lateranie – Msza święta. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

19 maja (wtorek)
Śniadanie. Zwiedzanie Watykanu z przewodnikiem: Muzea Watykańskie, w których można podziwiać bogatą kolekcję dzieł sztuki. Punktem kulminacyjnym jest zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej. Następnie zwiedzanie Bazyliki św. Piotra, w której spoczywają doczesne szczątki pierwszego papieża – świętego Piotra, modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

20 maja (środa)
Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski o 9.00. PO drodze postoje oraz godzinna przerwa na obiad na trasie.

21 maja (czwartek)
Zakończenie pielgrzymki ok. 5.00-6.00

Cena: 780 zł + 150 euro

Cena obejmuje:

– Przejazd autokarem kat. 4* (klimatyzacja, video, barek, WC)

– 4 noclegi w hotelu 3* pod Rzymem (pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami)

– 4 obiadokolacje min. 2-daniowe

– 4 śniadania

– Ubezpieczenie (KL – 10 000 EUR, NNW – 15 000 PLN, bagaż – 1 000 PLN)

– Opieka pilota – przewodnika na całej trasie

– Opłaty parkingowe

– Opłata za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

– Zestaw słuchawkowy

Cena nie zawiera: biletów wstępu (w tym Muzea Watykańskie), opłat wjazdowych do miast, oĻlat klimatycznych, przewodników lokalnych – orientacyjny koszt: 60 euro/osoba.

Szczegółowe informacje oraz zapisy w Wydziale Duszpasterskim LKB:

ks. Robert Bielawski ( w godzinach urzędowania wydziału: 9.00-14.00 – oprócz wtorków)

tel. 76-724-41-11

kom. 784-630-299

e-mail: duszpasterski@icloud.com

ZALICZKĘ W KWOCIE 300 zł należy wpłacić na konto diecezji legnickiej:

PKO S.A. I oddział/Legnica
69 12 40 14 73 11 11 00 00 25 21 69 50

W tytule przelewu wpisując: „Pielgrzymka-Rzym [imię i nazwisko] – zaliczka”