Diecezjalne dziękczynienie za Papieża Polaka

W 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II w Katedrze legnickiej w południe biskup Zbigniew Kiernikowski odprawił Mszę św. dziękczynną. – Wspominamy Jana Pawła II, jako człowieka, obywatela tej ziemi, a jednocześnie kapłana, biskupa i papieża. Dziękujemy Bogu za Jego życie, za świadectwo, jakie zostawił w Kościele i w świecie – podkreślił podczas uroczystości bp Zbigniew Kiernikowski.

2 czerwca 1997 roku Ojciec Święty odwiedził Legnicę, gdzie na lotnisku odprawił Mszę św. dla blisko 300 tys. wiernych. Na krótką modlitwę zatrzymał się także w Katedrze. Obecność Św. Jana Pawła II upamiętnia tablica poświęcona temu wydarzeniu oraz szczególne pamiątki, jakie Ojciec Święty pozostawił. To m.in. ornat w którym celebrował Mszę św. w Legnicy oraz kielich mszalny i patenę. W Katedrze znajduje się dedykowany św. Janowi Pawłowi ołtarz i klęcznik na którym modlił się 2 czerwca 1997 roku oraz Jego Relikwie. Obok Katedry znajduje się pomnik papieża Polaka.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica