Diecezjalny dzień skupienia ceremoniarzy, lektorów i ministrantów

W trosce o formację służby liturgicznej bardzo serdecznie zapraszam ministrantów, lektorów i ceremoniarzy ze wszystkich parafii diecezji legnickiej wraz z duszpasterzami do udziału w dniu skupienia, który odbędzie się w sobotę 26 września 2020 roku w katedrze pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Legnicy.

Plan spotkania:

9.45 – Otwarcie recepcji przed katedrą

10.15 – Powitanie uczestników, komunikaty – Ks. Mateusz Rycek – Diecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej

10.30 – Konferencja: „Służba, która daje radość” – Ks. Tomasz Metelica – ojciec duchowny WSD w Legnicy

11.00 – Nabożeństwo ku czci Św. Dominika Savio – patrona ministrantów

11.30 – Sakrament Pokuty / Przygotowanie do Eucharystii

12.00 – Eucharystia połączona z błogosławieństwem nowych lektorów – Biskup Zbigniew Kiernikowski – Biskup Legnicki

13.30 – Posiłek w ogrodzie plebanii katedralnej.

Bardzo proszę Księży opiekunów służby liturgicznej o zaangażowanie i obecność. Szczególnie proszę o oddelegowanie z parafii najstarszych ministrantów pełniących m. in: funkcję „prezesa ministrantów”. Dzięki temu przekażą informacje pozostałym członkom służby liturgicznej i zachęcą do udziału w kolejnych spotkaniach organizowanych przez duszpasterstwo. Na Eucharystię proszę o zabranie strojów liturgicznych.

Zgłoszenia grup do 24 września przyjmuje pod numerem: tel. 513-982-146 lub drogą elektroniczną na e-mail: ministrant@diecezja.legnica.pl

Koszt udziału 15 zł od osoby. Proszę przygotować listę uczestników z danej parafii i złożyć w recepcji razem z opłatą)

Przypominam również o obowiązujących zaleceniach sanitarnych o zakrywaniu ust i nosa w przestrzeni katedry oraz o zachowanie dystansu od innych uczestników spotkania. W czasie dnia skupienia będą do dyspozycji płyny do dezynfekcji przy wejściu do katedry.

Króluj nam Chryste!

ks. Mateusz Rycek