Diecezjalny dzień skupienia dla służby liturgicznej

W trosce o formację służby liturgicznej bardzo serdecznie zapraszamy ministrantów, lektorów i ceremoniarzy ze wszystkich parafii diecezji legnickiej wraz z duszpasterzami do udziału w diecezjalnym dniu skupienia, który odbędzie się:

28 września 2019 roku w Sanktuarium św. Jacka w Legnicy.

Plan spotkania:

9.00 – Otwarcie recepcji

9.45 – Powitanie uczestników, komunikaty – ks. Mateusz Rycek

10.00 – Konferencja „Służę tym darem, jaki od Boga otrzymałem” – dk. Adam Bogdała

11.00 – Katecheza na temat: „Wydarzenia Eucharystycznego” – ks. Paweł Aders

11.30 – Sakrament Pokuty i Pojednania

12.00 – Eucharystia

13.15 – Posiłek

14.00 – Zakończenie

Bardzo prosimy Księży opiekunów służby liturgicznej o zaangażowanie i obecność. Szczególnie prosimy o oddelegowanie z parafii najstarszych ministrantów pełniących m. in: funkcję „prezesa ministrantów”. Dzięki temu przekażą informacje pozostałym członkom służby liturgicznej i zachęcą do udziału w kolejnych spotkaniach formacyjnych i wydarzeniach sportowych.

Zgłoszenia grup do 24 września przyjmuje ks. Mateusz Rycek, przewodniczący Diecezjalnego Zespołu Duszpasterstwa Służby Liturgicznej

tel. 513-982-146
e-mail: ministrant@diecezja.legnica.pl

Koszt udziału 12 zł od osoby (posiłek oraz napój)