Diecezjalny dzień skupienia służby liturgicznej

Blisko 150 ministrantów, lektorów i ceremoniarzy przybyło na wspólną modlitwę do legnickiej katedry. Towarzyszyli im księża proboszczowie, wikariusze oraz rodzice. Podczas Mszy św. biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski ustanowił 27 nowych lektorów.

– Po długim czasie zastoju spowodowanego pandemią, próbujemy powrócić do zwykłego rytmu naszej formacji. Zaczynamy od dzisiejszego dnia skupienia. Niebawem otwieramy również kurs ceremoniarzy. Jeszcze nie wszyscy wrócili do swojej służby, ale mamy nadzieję, że wkrótce to się zmieni – powiedział ks. Mateusz Rycek, diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej.

Spotkanie rozpoczęło się od katechezy ks. Tomasza Metelicy, ojca duchownego w seminarium, który mówił o służbie, która powinna dawać radość. Ministranci, lektorzy i ceremoniarze uczestniczyli w nabożeństwie do św. Dominika Savio, patrona ministrantów przy wystawionym najświętszym Sakramencie, również w obecności relikwii świętego patrona.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. Podczas Mszy św. biskup legnicki ustanowił 27 nowych lektorów, którzy podejmą posługę w sowich parafiach.

Więcej na stronie Niedzieli legnickiej i Radia Plus Legnica