Diecezjalny etap Olimpiady Teologii Katolickiej

35 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w diecezjalnym etapie ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej. W tym roku przebiega ona pod hasłem „Święty Jacek – wzór ewangelizacji”.

Test zawierał 33 pytania. Młodzież m.in. z Legnicy, Bolesławca, Jeleniej Góry i Jawora musiała wykazać się nie tylko znajomością życia i działalności Św. Jacka, ale także dokumentów papieża Franciszka, Jana Pawła II oraz Pisma Świętego i Katechizmu Kościoła Katolickiego. Najlepiej z testem poradzili sobie: Jędrzej Perdek z Jeleniej Góry, Katarzyna Marusiak z Bolesławca i Nicole Harrison z Legnicy. To oni będą reprezentować diecezją legnicką na szczeblu ogólnopolskim.

Finał Olimpiady Teologii Katolickiej odbędzie się od 28 – 30 marca na Górze Św. Anny w diecezji opolskiej. Etap diecezjalny odbył się w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy. Nagrody zwycięzcom i uczestnikom olimpiady wręczył bp Marek Mendyk.

I miejsce Jędrzej Perdek z I LO w Jeleniej Górze; II miejsce Katarzyna Marusiak z I LO w Bolesławcu; III miejsce Nicole Harrison z II LO w Legnicy

Więcej na stronie Radia Plus Legnica i na stronie Niedzieli legnickiej

Scroll Up