Diecezjany kurs lektora, psałterzysty i kantora

Duszpasterstwo Służby Liturgicznej rozpoczyna przyjmowanie kandydatów na diecezjalny kurs lektorski i psałterzystów z rozszerzoną funkcją kantora, który rozpocznie się w październiku br.

Kurs lektorski jest skierowany tylko dla starszych ministrantów od kl. 7. szkoły podstawowej, a dla dziewcząt proponujemy kurs psałterzystów również od kl. 7. Zajęcia odbywać się będą w domu Caritas w Legnicy w nastepujących terminach:

– I sesja: 18-19 października 2019r.

– II sesja: 15-16 listopada 2019r.

– III sesja: 6-7 grudnia 2019r.

– IV sesja: 28-29 luty 2020r.

– V sesja: 20-21 marca 2020r.

– VI sesja: 24-25 kwietnia 2020r. (z udzieleniem błogosławieństwa w sobotę o 12.00 w Katedrze)

Każda sesja rozpoczynać się będzie w piątek (przyjazd do godz. 18.00), a kończyć się będzie w sobotę ok. godz. 14.30. Należy przypomnieć kandydatom, by na każde spotkanie zabrali ze sobą: strój liturgiczny, zeszyt, długopis, śpiwór oraz rzeczy osobiste potrzebne do noclegu. Nie ma możliwości aby uczestnicy opuszczali dom podczas kursu wracając np. na nocleg do swoich domów, ponieważ oprócz zajęć dydaktycznych są to również rekolekcje, które mają pomóc kandydatom dobrze przygotować się do nowych funkcji. Także bierzemy pod uwagę względy bezpieczeństwa.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wytypowanie maksymalnie dwóch osób z parafii. Jeżeli będzie więcej chętnych zostaną wpisani na listę rezerwową. Na stronie diecezji będzie dostępna karta zgłoszeniowa, którą należy wypełnić i przywieść ze sobą na pierwszą sesję kursu.

Zgłoszenia przyjmuje Ks. Mateusz Rycek – przewodniczący Diecezjalnego Zespołu Duszpasterstwa Służby Liturgicznej – tel. 513-982-146.

Zgłoszenia również drogą elektroniczną e-mail: ministrant@diecezja.legnica.pl

Koszt pobytu na jednej sesji to 80 zł. (koszty pobytu z posiłkami: kolacja, śniadanie, obiad + ubezpieczenie NNW.

Dodatkowo każdy z uczestników winien uiścić opłatę 100 zł. (do końca roku) na następujące pomoce:

1. Krzyż dla lektora/psałterzysty + „sznurek” – jednakowy dla wszystkich

2. Cingulum w kolorze białym, (istnieje również możliwość zamówienia alby)

3. Ogólne Wprowadzenie do Mszału Rzymskiego,

4. Materiały i pomoce szkoleniowe, (drukowane dla wszystkich uczestników)

5. Dyplom ukończenia kursu.

Z tej kwoty również organizatorzy wypłacają ofiarę wykładowcom prowadzącym zajęcia.

DO POBRANIA: