Dni Papieskie w Karkonoszach – Offertorium musicale

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych zaprasza w dniach 16-19 października 2019 na specjalne koncerty  muzyki sakralnej i barokowej pt. „Offertorium musicale” z okazji  Dni Papieskich w Karkonoszach, które odbędą się w Kościołach: Garnizonowym- Parafia  p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego  w  Jeleniej Górze w dniu 16.10.2019 (tj. środa) o godzinie 19.00, Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach ul. 1-go Maja 15: w dniu 18.10.2019 (tj. piątek) o godzinie 18.45 i Kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia ul. PCK 23 w Jeleniej Górze w dniu 19.10.2019 (tj. sobota) o godzinie 19.00..

W programie znajdą się między innymi:

– arie operowe Mozarta, Wagnera i Pucciniego

– arie barokowe (Caccini – Bach-Händel- Pergolesi –Vivaldi Scarlatti.- Stradella)

– perły światowej (w tym romantycznej i współczesnej) muzyki sakralnej (w tym nast. kompozytorów: Schubert, Gounod, Haydn, Mendelson, Dworzak, C. Franc, A. Webber, R. Rogers)

– perły romantycznej i sakralnej muzyki polskich kompozytorów (w tym Moniuszko, Karłowicz, Maklakiewicz, Ks. Michał Józef Xavery Poniatowski).

W koncertach uczestniczą Soliści Międzynarodowej Opery Karkonoskiej (młodzi wokaliści Polski, Rosji, Hiszpanii i Izraela, laureaci międzynarodowych konkursów wokalnych).

Organizatorem projektu jest Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze. Przygotowanie merytoryczne i artystyczne projektu: Międzynarodowe Towarzystwo Artystyczne „Opera Duch Gór” w Karpaczu.

Patronat medialny: Radio KSON Jelenia Góra, przy dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.