Dni skupienia u sióstr Magdalenek [FILM]

W dniach 14 – 16 czerwiec 2019 r odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym Dni Skupienia dla dziewcząt w jeleniogórskim klasztorze Sióstr Magdalenek od Pokuty. Tematem rekolekcji było hasło „Według Ducha”. Konferencje dla dziewcząt wygłosił Ksiądz Robert Bielawski, który wskazał kierunek, co robić, żeby stawać się na co dzień człowiekiem żyjącym według Ducha i jak we współczesnym świecie „nie być młodym emerytem”. Wśród zaproszonych gości były też dwa młode małżeństwa: Joanna i Łukasz Koblańscy oraz Ewa i Grzegorz Węgielscy, którzy podzielili się świadectwem życia i budowania swoich rodzin na Panu Bogu i z Panem Bogiem.

Weekend w klasztorze sióstr zdecydowało się spędzić 26 dziewcząt w wieku 13 – 20 lat, z różnych miejscowości naszej diecezji i nie tylko. Podczas spotkania był czas na wspólną modlitwę, Adorację Najświętszego Sakramentu, Eucharystię i indywidualne spotkanie z Panem Bogiem. A w sobotę dziewczyny wzięły udział w warsztatach kulinarnych i muzycznych, gdzie mogły rozwinąć bądź odkryć swoje talenty. Podczas niedzielnej Eucharystii w Bazylice pw. Św. Erazma i Pankracego uczestniczki ubogaciły liturgię śpiewem przygotowanym podczas warsztatów.
Był to weekend pełen Ducha, radości i doświadczenia wspólnoty i bogactwa Kościoła.

foto: s. Elżbieta Pieszko CSMM