Dobromir Mak Makowski mocno w Polkowicach [FILM]

Do młodych polkowiczan przyjechał człowiek, który mówi, że Bóg chce także dla nich życia pełnego pasji. Tego trzeba posłuchać!

Na zaproszenie duszpasterzy z parafii pw. św. Michała Archanioła w Polkowicach do „serca polskiej miedzi” przyjechał Dobromir Mak Makowski. Spotkał się tam z dwiema grupami – najpierw z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, później z ich rodzicami.

Poniżej prezentujemy nagranie z konferencji dla młodzieży. Dobromir Makowski opowiadał w niej poruszającą historię swojego życia. Mówił o domu, w którym rodzice byli alkoholikami, pobycie w domu dziecka, życiu na ulicy i narkotyzowaniu się. Jednak to tylko połowa jego życia. Druga zaczęła się od poruszenia serca przez Boga i powolne, mozolne, wypracowane budowanie nowego życia. Życia pełnego pasji mówienia o tym, że Bóg kocha każdego z nas.

Makowski mówił prosto o tym, co myśli o telewizorze w domu, pokoleniu dzieci wychowywanych przez smartfony i rodzicach, którzy kapitulują przed dziećmi próbując kupić gadżetami ich miłość.

Pełna fotorelacja na stronie Legnickiego Gościa Niedzielnego.