Jesteś tutaj: strona główna > documents > 379Kurs foto-video 2017 - Uwaga! Zmiana terminu kursu!

Kurs dla filmujących i fotografujących celebracja liturgiczne

 

Uwaga! Zmiana terminu kursu!

W związku ze śmiercią pierwszego biskupa legnickiego Tadeusza Rybaka i uroczystością pogrzebową,  która odbędzie się w sobotę 11 marca br. informujemy, że planowany na ten dzień Kurs dla fotografujących i filmujących uroczystości kościelne odbędzie się w zmienionym terminie. Będzie to sobota 1 kwietnia o godz. 10.00 w Centrum Spotkań Jana Pawła II w Legnicy.

 

Za zaistniałą zmianę przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

 

 

 

W grudniu 1994 zostały opublikowane „Wskazania Komisji Episkopatu Polski ds. Liturgii i Duszpasterstwa Liturgicznego dotyczące fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgii”. Ten dokument zwraca uwagę, że zawodowi fotografowie i operatorzy sprzętu audiowizualnego, którzy zamierzają wykonywać swoje czynności podczas celebracji liturgii, są zobowiązani uprzednio ukończyć specjalny kurs i otrzymać pisemne upoważnienie miejscowej władzy duchownej. Chcąc zrealizować powyższe wskazania, Wydział Duszpasterski Legnickiej Kurii Biskupiej i Redaktorzy legnickiej edycji tygodnika „Niedziela” za aprobatą Biskupa Legnickiego zapraszają na diecezjalny kurs dotyczący fotografowania i filmowania. Zostanie on zorganizowany w dniu 11 marca 2017 w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy (pl. Kard. Wyszyńskiego 1, przy kościele Matki Bożej Królowej Polski na osiedlu Kopernik).

 

Koszt kursu wynosi 100 zł. Uczestnicy po zakończeniu szkolenia otrzymają 5-letnie upoważnienia Legnickiej Kurii Biskupiej do filmowania i fotografowania uroczystości kościelnych. Brak takiego upoważnienia jest jednoznaczne z brakiem możliwości wykonywania tych czynności w budynkach sakralnych.

 

Zgłoszenia kierujemy do dnia 10 marca 2017 na adres e-mail: media@diecezja.legnica.pl Można również dokonać zgłoszenia listowanie na adres: Legnicka Kuria Biskupia-Wydział Duszpasterski, ul. Jana Pawła II 1, 59-220 Legnica lub telefonicznie 76 7244152.

Przy zgłoszeniu prosimy, by podać: imię i nazwisko; adres; telefon kontaktowy; jeśli jest dostępny, to adres poczty elektronicznej.

 

Osoby, które odbyły kurs i otrzymały pozwolenie, ale jego pięcioletni termin kończy się, mogą uzyskać przedłużenie, bez konieczności ponownego czestnictwa w kursie. Prosimy zgłosić ten fakt na powyższe adresy, podając swoje dane i numer pozwolenia oraz termin ważności.