Dożynki gminno-diecezjalne w Sichowie

W Sichowie w gminie Męcinka koło Jawora odbyły się dożynki gminno – diecezjalne. Święto plonów odbyłow się w niedzielę 3 września. Rozpoczęł się w parku Mszą świętą. Eucharystii w intencji rolników i ich rodzin przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. Starostą dożynek został Jan Krupiński, prezes Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Sichowie. Na 120 hektarach uprawia pszenicę, rzepak i kukurydzę. Natomiast Starościną była Stanisława Budziszyn z Sichówka, która wraz z mężem od 30 lat gospodaruje na 30-hektarowym gospodarstwie.

Na uroczystość przyjechały delegacje z wieńcami dożynkowymi. Każdy z nich był piękny i pracochłonny. Wykonane z kłosów zbóż, owoców i warzyw przedstawiły m.in. kielich z hostią, anioła, koronę, czy ołtarz, a nawet tablice z 10 przykazaniami.  Po Mszy świętej wójt gminy Mirosław Brzozowski oficjalnie rozpoczął tegoroczne dożynki. Delegacje z poszczególnych wsi w gminie Męcinka przywiozły bochenki chleba upieczone z tegorocznego zboża. Chleb podzielono i rozdano licznie zebranym uczestnikom święta plonów w Sichowie. Podczas uroczystości zespoły ludowe zatańczyły poloneza. Dożynki gminno-diecezjalne w Sichowie koło Jawora trwały do późnych godzin wieczornych.

Więcej informacji na stronie Radia PLUS Legnica

foto: ks. Piotr Nowosielski (Niedziela legnicka)

[flickrstream id=”62″]

DIECEZJA LEGNICKA