Droga Krzyżowa na ulicach Kamiennej Góry

W ostatni piątek marca w Kamiennej Górze po raz czwarty odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej na ulicach miasta. Zgromadziło ono kilkuset wiernych, którzy złożyli świadectwo swojej wiary idąc za krzyżem Jezusa. Drogę przygotowała i poprowadziła młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej pod przewodnictwem ks. Jana Rajczakowskiego.

Głębokie rozważania pomogły wejść w tajemnicę uniżenia Chrystusa. Krzyż nieśli przedstawiciele poszczególnych stanów, grup i wspólnot z parafii kamiennogórskich. Śpiew animował organista Tadeusz Górczyk i zespół muzyczny z parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej pod batutą Danuty Skupień. Drogę Krzyżową zakończył ks. prałat Edward Bigos słowem i pasterskim błogosławieństwem.

Wszystkim dziękujemy za udział i zaangażowanie. Szczególne podziękowanie dla pracowników Policji, którzy zabezpieczyli procesję ulicami miasta.