Duch męstwa. Finał Spotkania Młodych.

W niedzielę kończy się jubileuszowe 25. Spotkanie Młodych w Legnickim Polu. Przez 4 dni około 300 młodych ludzi zgłebiało tajemnicę Ducha Świętego i Jego darów. Była wspólna modlitwa, Eucharystia, nabożeństwa, ale także praca w grupach, ciekawe konferencje i czas na śpiew i zabawę. W tym czasie młodzież odwiedzili o. Leon Knabit, Jan Pospieszalski, a w niedzielę ciekawą konferencję wygłosił ks. Waldemar Cisło z międzynarodowej organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Ks. Cisło mówił min. o prześladowaniu chrześcijan na świecie, ale także o wielkiej pomocy, jaką prowadzi PKWP i Caritas Polska w krajach dotkniętych wojną i prześladowaniem chrześcijan. O g. 12,30 Eucharystii przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, który w homilii zachęcał wszystkich do poszukiwania wraz z Maryją prawdziwej mądrości, którą jest Jezus Chrystus. Po południu będzie czas na dzielenie się świadectwami z przeżytego czasu, a tegoroczne Spotkanie Młodych zakończy występ zespołu NiemaGOtu.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica

Diecezja Legnicka
Informujemy, że w dniu 14 grudnia (piątek) ze względu na adwentowy dzień skupienia
Legnicka Kuria Biskupia będzie nieczynne