Duch Taize w Legnickim Polu

13 kwietnia w bazylice mniejszej w Legnickim Polu odbyło się kolejne już nabożeństwo w duchu Taize. Spotkania takie odbywają się cyklicznie w tym miejscu, zazwyczaj, co kwartał. Jest to niecodzienny rodzaj modlitwy o kontemplacyjnym charakterze. Jest to spotkanie z Chrystusem w adoracji krzyża przy wyjątkowej oprawie wizualnej i muzycznej.

Na ten czas wnętrze bazyliki wypełniło się zarówno parafianami jak i młodymi ludźmi z całej diecezji. Wszyscy byli skoncentrowani na krzyżu, który był w samym centrum świątyni otoczony licznymi świecami. Całości dopełniała oprawa muzyczna – bardzo charakterystyczna dla tej modlitwy. To min. wielogłosowe, krótkie i powtarzalne utwory, do których bardzo łatwo można się włączyć.

Wszystkich, którzy chcieliby doświadczyć trochę innego spotkania z Panem Bogiem, organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w kolejnym nabożeństwie, którego data zostanie niebawem ogłoszona.

Wszystkie informację o nabożeństwach można znaleźć za pośrednictwem Facebooka: https://www.facebook.com/groups/903571272989141/

Foto Sławomir Puciato, www.spuciato.pl

Diecezja Legnicka
Informujemy, że w lipcu i sierpniu furta kurialna będzie otwarta w godzinach 9.00-13.00