Dzieci z ERM-u spotkały się w Kamiennej Górze

W sobotę 16 września w parafii pw. św. ap. Piotra i Pawła w Kamiennej Górze rozpoczął się dzień formacyjny Diecezjalnej Krucjaty Eucharystycznego Ruchu Młodych. Było to pierwsze takie spotkanie w naszym mieście.

Jego organizacją zajęła się p. Iwona Zioła – animatorka ERM wraz ze swoimi wychowankami oraz ks. prob. Edward Bigos i ks. Damian Ziembikiewicz. Na spotkanie ERM przybyły grupy z Krzeszowa, Chojnowa, Witkowa oraz Parchowa. Głównym punktem tego dnia była Msza św., która rozpoczęła się o godz. 10.30. Przewodniczył jej ks. Damian Ziembikiewicz, a  koncelebrowali: ks. Damian Skrzypek – moderator diecezjalny ERM i ks. Jarosław Górecki.

Ks. Damian Skrzypek w swoim kazaniu zachęcał dzieci, by poddały się Bożemu kierownictwu, dorastały razem z Bogiem i przy Nim. Przekonywał, iż nigdy nie wyrasta się z relacji z Nim, zawsze – niezależnie od naszego wieku – Pan Bóg chce do nas przemawiać i nas rozwijać. Na koniec Eucharystii dzieci podziękowały ks. prob. Edwardowi Bigosowi za wspaniałą gościnę oraz ciepły posiłek.

Po obiedzie uczestnicy obejrzeli prezentację, dotyczącą historii Kamiennej Góry, a zaraz po niej udali się z transparentami św. Stanisława Kostki oraz św. Urszuli Ledóchowskiej do Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze, gdzie czekała ich gra „Kocham Cię Polsko!”. Dotyczyła ona znajomości objawień Maryi w Fatimie, Gietrzwałdzie oraz cudów wymodlonych dzięki różańcowi. Jury w składzie: ks. Damian Ziembikiewicz, ks. Damian Skrzypek, s. Danuta Pusty oraz katechetki: Anna Kożuch i Elżbieta Rosłon orzekło wygraną ERM-u z Witkowa.

Ostatnim punktem dnia była wyśmienita zabawa i wspólne tańce. Na koniec swoje słowo do dzieci skierowała s. Danuta Pusty – moderatorka krajowa ERM-u z ramienia Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK. Zaskoczyła wszystkich miłą niespodzianką – koszem pełnym słodkości oraz cytatem św. Urszuli Ledóchowskiej wręczonym dla każdego uczestnika.

tekst: Natalia Mann

[flickrstream id=”68″]