Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów

Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów (DDAK) to inicjatywa, której zadaniem jest propagowanie idei modlitwy za kapłanów i zrzeszać ludzi pragnących wspierać kapłanów w ich posłudze, przede wszystkim poprzez modlitwę i udział we Mszy Świętej w ich intencji.

Jak co roku, w tym Świętym czasie Wielkiego Postu chcielibyśmy zachęcić wszystkich do szczególnej modlitwy w intencji księży. Dlatego też zapraszamy do wzięcia udziału w naszych dwóch wielkopostnych propozycjach modlitewnych.

Pierwszą naszą modlitewną propozycją jest modlitwa za dowolnie wybranego kapłana przez cały wielkopostny okres. Druga zaś, dotyczy tylko i wyłącznie księży suspendowanych.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami o wspomnianych inicjatywach na naszym profilu na Facebooku (zobacz).

Informacje te są również dostępne na naszej stronie internetowej (wraz z formularzem zgłoszeniowym): https://ddak.wordpress.com/wielkipost2020/

Niech Wielki Post będzie czasem, w którym jeszcze mocniej popłynie modlitwa w intencji księży – kapłani potrzebują naszej modlitwy, bo Kościół potrzebuje świętych kapłanów!