Dzień Dziecka z legnicką Caritas

Ponad 2 tysięcy dzieci z miasta i powiatu legnickiego oraz ze Szkolnych Kół Caritas z całej diecezji bawiło się na kolejnym festynie zorganizowanym przez Caritas Diecezji Legnickiej.

Spotkanie odbyło się pod hasłem „Bądźmy razem”. Wspólne świętowanie rozpoczęła Msza św.  w legnickiej katedrze, której przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. Następnie uczestnicy w barwnym korowodzie, który prowadziła Reprezentacyjna Orkiestra Elektrowni Turów, przeszli do Parku Miejskiego, gdzie odbyła się dala część wspólnej zabawy.

Dzieci w Parku Miejskim powitał dyrektor legnickiej Caritas ks. Robert Serafin, Krzysztof Duszkiewicz – wiceprezydent miasta Legnica oraz biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski.

– Dzisiaj mamy święto Nawiedzenia, czyli przyniesienia dobrej nowiny. I dzisiaj tutaj są nie tylko dobre słowa, ale też różne podarunki. Życzę wszystkim dzieciom wiele radości. Aby ten dzień był pięknym dniem zabawy. Czujcie się tutaj, pod tym niebieskim niebem, jak w niebie. Niech radość wasza będzie pełna – powiedział bp Zbigniew.

Wśród przygotowanych atrakcji były m.in. koncerty i występy artystyczne, pokazy służb mundurowych, zabawy i gry zręcznościowe oraz konkursy z nagrodami. Warto dodać, ze każde dziecko otrzymało paczkę ze słodyczami, które ufundowała sieć sklepów „Biedronka”.

Więcej zdjęć oraz relacja z Dnia Dziecka na stronie Radia Plus Legnica